Blog

Najnovšie články

Ako správne namiešať lepidlovú zmes pre inštaláciu dlaždíc?

Jednou zo základných vecí pre úspešnú a profesionálnu inštaláciu dlaždíc je správna príprava lepidlovej zmesi. Vedieť, ako správne namiešať lepidlo, je dôležité pre dosiahnutie čo najpevnejšieho spojenia

Ako vybrať správne hladidlo pre obkladača?

Zrejme každý obkladač sa už ocitol v situácii, keď sa nevedel rozhodnúť medzi dvomi alebo viacerými nástrojmi a uvažoval, ktorý z nich bude pre neho najvhodnejší. Po minulom článku o rezných kolieskach RUBI si dnes povieme viac o ďalšom dôležitom príslušenstve pre obkladačov.

Ako zvýšiť životnosť diamantových vrtákov a koruniek?

Životnosť diamantových vrtákov (napr. EasyGres od Rubi) je závislá od: otáčok, chladenia, správneho tlaku pri vŕtaní a správneho materiálu. Pri vŕtaní používajte správne otáčky.

Návod na použitie koruniek na vŕtanie za sucha

Ako vŕtať otvory do tvrdých obkladov a dlažieb pomocou uhlovej brúsky? Prečítajte si krátky návod na použitie a zopár typov ako zvýšiť životnosť koruniek. Diamantové vrtáky a korunky špeciálne vyvinuté.

Kolieska do ručných rezačiek RUBI - aké vybrať?

Prečo je na výber toľko typov rezných koliesok na obklady a dlažbu? Ako správne vybrať veľkosť a typ rezného kolieska?Výrobca ručných rezačiek na obklady a dlažbu RUBI

Ako vymeniť čerpadlo, el.motor a vypínač na diamantovej píle?

Praktické video-návody spoločnosti BATTIPAV na výmenu niektorých komponentov diamantových píl. – Výmena čerpadla – Výmena elektrického vypínača – Výmena elektromotora.

Profesionálne obkladanie stien pomocou TILETRACKERU

Systém pre profesionálne obkladanie vertikálnych stien je novinkou, ktorú by mal skúsiť každý obkladač, ktorému záleží na profesionálnom vzhľade obkladanej kúpeľne.

Vŕtanie do obkladu alebo dlažby? Žiadny problém

V článku sa dozviete ako správne vybrať vrták a nebáť sa vyvŕtať otvor aj do obkladu alebo dlažby. Vyhnete sa tak zbytočným problémom s prasknutou obkladačkou alebo poškriabaniu dlažby.

Ako naostriť diamantový kotúč svojpomocne?

Často sa nás pýtate ako oživiť otupený diamantový kotúč, keď už nechce rezať? Jednou z možností je kotúč dať profesionálne naostriť. Čo však v prípade, že práve robíte na stavbe?

Návod ako vykonať údržbu ručnej rezačky SuperPro

Výrobca Battipav pripravil ukážkový video návod s postupom ako vykonať údržbu ručnej rezačky obkladu z rady SuperPro.

Vŕtanie do obkladu alebo dlažby? Žiadny problém

Častá otázka zákazníkov, ktorí presne nevedia aký diamantový kotúč kúpiť. Množstvo predávaných diamantových kotúčov zákazníka často mätie.

Najčastejšie chyby pri kladení keramických dlaždíc

V blogu je popísaných 5 najčastejších chýb vznikajúcich pri kladení dlaždíc. Tieto chyby znižujú kvalitu prevedenej práce ako aj životnosť dlaždíc.

Predstavujeme Slim Systém pre rezanie veľkoplošných dlaždíc.

Objavte ručný rezací systém od RUBI pre tzv. „SLIM“ dlaždice, obsahujúci prvky od ručnej rezačky až po oddeľovač, určený na ručné rezanie veľkoplošných dlaždíc s hrúbkou od 3 do 8 mm.

Predstavujeme značku KAUFMANN a jej rady ručných rezačiek.

AZING s.r.o. Vám predstavuje značku Kaufmann, výrobcu kvalitných stavbárskych nástrojov a jej ponuku ručných rezačiek na dlaždice rozdelených v radoch STANDARD, ROCK a PRO.

Predstavujeme spoločnosť BATTIPAV a jej rady ručných rezačiek

Predstavujeme Vám spoločnosť BATTIPAV a jej rady ručných rezačiek. Po predstavení firmy a ručných rezačiek Kaufmann Vám prinášame ďalší článok o špičkovom výrobcovi BATTIPAV.